• Advertisement

Opis Inwestycji

  
Forum dla naszych sąsiadów zza płota. Choć blok nie leży przy samej ulicy Okulickiego, warto znać swoją okolicę i sąsiadów.

Opis Inwestycji

Postprzez tomp » 15 lip 2015, o 11:28

To można przeczytać na stronie developera:
"Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Obrońców Krzyża w Krakowie, nieopodal Ronda Hipokratesa i Szpitala Rydygiera na osiedlu Złotej Jesieni. Bezpośredni dojazd do nieruchomości następuje od ulicy Obrońców Krzyża. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum Krakowa, a także z centrum biurowym Quattro Bussines Park przy ulicy Lublańskiej, gdzie siedziby ma wielu znaczących pracodawców w Krakowie.
Obszar ten posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę społeczną, w okolicy znajdują się przedszkola, żłobki, szkoły podstawowe średnie, szkoły wyższe, przychodnie lekarskie, centra handlowe. Odnotować należy również dwa wybitne obiekty kulturowe Nowej Huty usytuowane nieopodal a podnoszące walory dzielnicy: Teatr Łaźnia Nowa oraz Teatr Ludowy. Dużym plusem lokalizacji jest spora ilość terenów zielonych, przestrzeń między budynkami, duża ilość zewnętrznych miejsc postojowych na osiedlu.
Biorąc pod uwagę wyżej wymienione walory dzielnicy oraz umiarkowane ceny mieszkań okolice inwestycji postrzegane są jako atrakcyjne do zamieszkania"

Pierwsza część opisu oczywiście zgodna z prawdą, tutaj przedstawiono prawdę.

Druga część odnośnie infrastruktury w pobliżu też jest zgodna ze stanem faktycznym, dziwię się, że nie napisali o kościele Arka, ale to szczegół może.

Tutaj zaczyna się jazda:
"Dużym plusem lokalizacji jest spora ilość terenów zielonych" - ale nie na obszarze inwestycji tylko na osiedlu obok, gdzie stoją bloki socjalne dla najuboższych, natomiast ci co płacą po 4700 i stać ich na kredyt czy zakup mieszkania za gotówkę będą się cisnąć. Dzieci z rodzin patologicznych, które tam mieszkają mają więcej miejsca do zabaw niż dzieci z rodzin "normalnych". I tutaj dobrze, dzieciakom niczego nie żałuję, nawet się cieszę, że chociaż tutaj mają lepiej niż inni. Codziennie słyszę jak grają u siebie w piłkę mecze, a nasze dzieciaki to tylko w fifę na komputerze przez sieć co najwyżej.

"przestrzeń między budynkami" - którymi? czy tą przestrzenią mają być miejsca postojowe zewnętrzne? Developer zgłosił, że teren czynny biologicznie (zielony) to ok 12 arów, czyli zieleni że koszenia na cały tydzień, projektant chyba nie widział swojej wizualizacji, albo widział bez budynków sąsiednich

duża ilość zewnętrznych miejsc postojowych na osiedlu - 37 miejsc na 104 mieszkania wewnątrz, kilka na zewnątrz i to pewnie do obsługi lokalu handlowego, do tego dołożą 2 bloki po 8 pięter ze znikomą ilością miejsc podziemnych, przelicznik zapewne mniejszy niż 1 miejsce na 2 mieszkania...

Do tego:
Sąsiedztwo bloków socjalnych - szkoda że nie napisali o posterunku posterunku policji, który musiał powstać, bo to co się działo wcześniej to masakra,
Przy skrzyżowaniu drogi dojazdowej z Obrońców Krzyża, niedaleko szkoły HTS z biały dzień jeden chłopak dostał kosę, dziś jest tam pomnik, można sobie zobaczyć
Póki co dojście jest ciemne i niezagospodarowane
Mieli się dogadać z ZIKITem odnośnie drogi, porozumienia pewnie jeszcze nie ma, a obecna droga nie spełnia wymogów, jest za wąska
Wizualizacja obecnej inwestycji jest nieprawdziwa, w miejscu takiej fantastycznej zieleni (która obecnie wygląda dużo straszniej) planują 2 budynki.

Atrakcyjność - każdy mierzy swoją miarą, nam odpowiada, z tym, że mamy dostęp do osiedla od innej strony, tej "bezpieczniejszej" i lepiej oświetlonej. Kupującym polecam wycieczkę wieczorem i za dnia oczywiście.
tomp
 
Posty: 45
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 15:56

Powrót do Zilmex - Złota Jesień

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron